Čo robíme inak v Nanooq IT

Keď som zakladala Nanooq IT, povedala som si, že chcem robiť veci inak. Najmä preto, lebo vo viacerých IT firmách, kde som pracovala sa mi nepáčili ich postupy a prístupy.

Čomu sa v Nanooq IT venujeme?

Nanooq IT sa venuje najmä:

Čo robíme inak?

Analýza a workshop s klientom

Pred začiatkom hocijakého projektu a spolupráce sa venujem už prvotnej analýze s klientom. Na analýze si zakladám ako na najdôležitejšom bode a nikdy sa nepustíme do vývoja niečoho, čo nám samým nedáva zmysel. Radšej sa nepustíme do vývoja vôbec a poradíme klientovi, prehodnotiť svoj projekt, prípadne prinesieme iné riešenia prezentujúce na workshope s klientom.

Pomoc s dizajnom

Mnohokrát, aj keď je dizajn a grafika robená na strane klienta, sa do tejto činnosti zapojíme v rámci konzultácií a navrhneme im, lepšie spracovanie, zmenu farieb a zacielenie na ich skupinu používateľov. Neradi programujeme niečo, čo vieme, bude pre používateľov nepoužitelné, alebo nedodržuje vybrané štandardy.

Vylaďovanie do každého detailu a vlastné nápady

Kvôli mojej posadnutosti dokonalosťou, sa snažím projekt každého klienta vyladiť do najväčšej dokonalosti ako vlastný. Prinášam svoje nápady a riešenia, kým sama s produktom nie som spokojná.

Neposúvame deadline za deadlinom

Samú ma hádam nenaštve nič viac, ako keď mi niekto posunie deadline a ja to musím komunikovať ďalej alebo posunúť svoje nadšenie a očakávania o pár dní. Klientom nikdy nesľubujem nereálne deadliny, len aby boli spokojní s dodaním do ich vysnívaného dátumu, keď to nie je reálne možné. Ak náhodou narazíme na problémy na projekte, vždy radšej dopredu oznámim klientom reálny stav a neprichádzame s výhovorkami o upgradoch a change requestoch. No keď už mám deadline, je to pre mňa fixné číslo, ktoré sa musí dodržať.

Ako chceme spolupracovať?

Agilne

Radi spolupracujeme s klientami, ktorí sú ochotní prejsť na agilní vývoj na Trelle alebo v inom nástroji. Základom úspechu je dodať podklady aj z druhej strany, aby sme mi mohli plniť našu časť dohody, preto pred každým sprintom pripravíme pre klienta všetko, čo potrebujeme a dáme mu dostatok času na dodanie. Nikdy nezahltím klientom všetkými požiadavkami naraz, ktoré by dávali dokopy celé mesiace. Rýchlosť komunikácie a odpovede je taktiež základom pre úspešný projekt.

Zmysluplne

Máme radi klientov, ktorí si dajú aj poradiť a veci s nami radi prekonzultujú.

S kým chceme spolupracovať?

Startupy

Spolupráca so startupmi nás baví, vždy je vidieť zaujímavé rodiť sa nový nápad a produkt. Radi s nápadom pomôžeme a vyjadríme sa, čo si o ňom myslíme z pohľadu používateľa. Nepúšťame sa do spolupráce na projektoch, ktoré nám samym neprídu prospešné a užitočné.

Veľké firmy

Spolupráca s veľkom firmou je zaujímavejšia, lebo sa väčšinou jedná o vetšie projekty, kde je oveľa ťažšie prejsť k agilnému vývoju a skoordinovať celý proces komunikácie. No keď prelomíme vyššie uvedené “problémy”, všetko ďalej klape ako hodinky.

Agentúry

Celkom ma bavia reklamy a rada vymýšľam rôzne kreatívne nápady a súťaže, a mnohokrát je škoda , keď vidím ich koniec formou videa alebo postu na Facebooku. Mnoho dobrých nápadov si zaslúži webovú alebo mobilnú aplikáciu, preto verím, aj táto forma spolupráce môže byť pre obe strany zaujímavá.

Kompilujeme vaše potřeby do úspěšných produktů

Kompilujeme vaše potřeby do úspěšných produktů